Mis on laenude refinantseerimine?

Olles võtnud endale mitmeid erinevaid laene, võivad nende intressid ühel hetkel hakata teile üle jõu käima. Sellistel juhtudel võib just laenude refinantseerimine üheks laenupaketiks olla teie jaoks õige lahendus. Laenude refinantseerimine tähendab lihtsalt öeldes seda, et saate võtta uue laenu, mis on soodsam, et maksta ära teised laenud mis teil juba võetud on.

Valides laenu või laenude refinantseerimise peate tulevikus tasuma vaid ühte laenu, mille laenuintress on soodsam ning te ei pea teiste erinevate laenude pärast enam muretsema. Lisaks sellele, et laenude refinantseerimine võib olla soodsam, kui maksta mitmeid erinevaid laene, võite võita ka ajaliselt. Kui teil peaks olema mitmeid laene ning näiteks autoliising, on enamasti neil erinevatel aegadel maksekuupäevad ning valides laenude refinantseerimise, on teil vaid üks laenumakse, mille pärast pead vaevata.

Sellegipoolest, ei pruugi laenu refinantseerimine alati olla kõige õigem lahendus. Alljärgnevalt toome välja erinevad plussid ja miinused, mis laenu refinantseerimisega kaasnevad.

Milleks võtta refinantseerimislaenu?


Laenude refinantseerimise peamine eesmärk on hoida kokku laenuintresside pealt ning vabaneda kallistest laenudest. Lisaks sellele, miks tasub laene refinantseerida, on võimalus saada üks ja taskukohasem laenu maksegraafik ning ühtainsat laenu on alati mugavam, kui mitmeid laene tagasi maksta.

Millal tasub valida laenude refinantseerimine?

Kui otsustate refinantseerida oma laenud, võib see olla hea võimalus teie majandusliku seisukorra paremaks muutmiseks, aga teatud olukordades on kindlasti ka paremaid variante.

Laen, millega teie vanad laenud refinantseeritakse on enamasti küll odavam, aga samas on tegu ka suurema laenuga ning taotlemine tasub kindlasti põhjalikult läbi mõelda ning konsulteerida finantsnõustajaga. Seda just sellepärast, et teatud olukordades võib veel ühe laenu võtmine teie majanduslikku seisukorda hoopis halvemaks muuta. Eriti, kui teie palk on vähenenud ning laenumaksed on teile üle jõu käimas. Sellistel juhtudel ei tasu refinantseerimislaenu võtta.

Kas laenude refinantseerimine on soodsam?

Kui te soovite, et laenu(de) refinantseerimine oleks soodsam, peate veenduma, et uue laenu intress on kokkuvõttes madalam kui teie juba olemasolevate laenude intress.

Lisaks on refinantseerimislaenude puhul üks rusikareegel, mida peaks kindlasti jälgima: laenu või laenude tagasimaksmiseks ei tasu kunagi võtta laenu mis on samat tüüpi. Ehk ei tohiks võtta kiirlaenu, et maksta ära teise kiirlaenu võlga või väikelaenu, et teise väikelaenu laenumakseid tasuda. Seda ei tasu teha just sellepärast, et nende laenude tingimused on liialt sarnased ning sellisel toimetamisel puudub igasugune majanduslik kasu.

laenude refinantseerimine

Seega, uut laenu tasub võtta vaid juhul, kui lõpptulemus, ehk laenutingimused ning laenuintress on kokkuvõttes soodsamad. See tähendab, et maksaksite ühte laenu, mis on soodsam ning ehk paremate laenutingimustega. Selline tulem on reaalne, kui asendate mõne kalli laenu nagu Kiirlaen, või SMSlaen hüpoteeklaenuga, kus teie võit laenuintressi suhtes võib olla kuni 10%. Kui te peaksitegi kunagi sellise tegevuse kasuks otsustada, tasub ennem läbi mõelda, kas soovite hüpoteeklaenu võtmiseks oma vara tagatiseks panema, vaid selleks, et kiirlaenu tagasi maksta.

Kuidas refinantseerimislaenu taotleda?


Esimese asjana, kui soovite oma laene refinantseerida, tuleb selleks täita laenuandja kodulehel laenu taotlusvorm. See eeldab enamasti oma sissetulekute tõendamist, isikutuvastust ning maksekäitumist puudutavate küsimustele vastamist. Seejärel jääbki vaid üle oodata vastust laenutaotlusele.

Positiivse laenutaotluse korral peaksite tuvastama oma isiku, kui te pole seda digitaalselt teinud. Tagatisega laenude puhul vormistatakse refinantseerimislaen enamasti laenuandja kontoris.

Tagatiseta refinantseerimislaenu summa laekub teie pangakontole enamasti juba mõnekümne minutiga. Erinevatel laenuandjatel on tihtipeale erinevad tingimused, mis puudutab laenude väljastamist ning taotlusprotsessi, kuid üldiselt on need sarnased.

Ennem laenude refinantseerimist, või laenu võtmist pidage nõu finantsnõustajaga ning tutvuge hoolikalt laenu tingimustega.

PS! Säästa oma aega ja raha ning vali laenukompass.ee abil välja turu soodsaim refinantseerimislaen. Selleks ava turuuuring: Refinantseerimislaenud Võrdluses.